luxmarket.pl

Bemko kontra Lumiverso

oprawa bemko, oprawa natynkowa, oprawa ledDzisiaj na rynku opraw oświetleniowych i lamp panuje ogromna konkurencja. Wielu producentów próbuje przebić się ze swoimi artykułami i za wszelką cenę pokonać konkurencję. Wszelako trudno jest wymyślić coś odkrywczego i innowacyjnego. Każda drobnostka od razu jest przechwytywana przez innych. Z czasem nawet najoryghinalniejszy pomysł pozwala na rozwój konkurencji. W tym wypadku może pomóc zdobycie patentu, ale i to może nie uchronić nas przed pogonią pozostałych firm.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować dwie oprawy funkcjonujące w oparciu o diody led. Obie należy montować na stropie metodą natynkową. Jedna wyszła spod ręki pracowników firmy Bemko, druga zaś to efekt pracy specjalistów z Lumiverso. Zapraszam więc do lektury poniższego porównania.

Oprawa natynkowa Bemko

Oprawa marki Bemko posiada kształt okrągły. Jej klosz wykonano z mlecznego szkła, zaś obudowę ze stopu aluminium. Produkt ten należy instalować wyłącznie w pomieszczeniach i to takich, w których nie ma możliwości kontaktu z wodą.

Lampa emituje dwa rodzaje światła. O barwie ciepłej (3000 Kelwinów) oraz o barwie neutralnej (4000 Kelwinów).

Odpadają więc wnętrza pokroju kuchni czy łazienki. Musicie pamiętać, że para to także woda. W przypadku kontaktu oprawy z tego rodzaju substancją może dojść do przepięcia. Lampa ta jest zasilana prądem o napięciu 230V przy pomocy dołączonego zasilacza.

Owo rozwiązanie jest obecnie standardem w oświetlaniu wnętrz. Łączy ze sobą dużą wydajność, energooszczędność i ładny wygląd. Oprawa ledowa tej firmy będzie pasowała do większości pomieszczeń.

Oprawa ledowa marki Lumiverso

lumiverso, oprawa ledowa, oprawa natynkowaOprawa firmy Lumiverso posiada zabezpieczenie termiczne, które w płynny sposób ściemnia oprawą w chwili przekroczenia dopuszczalnej temperatury pracy. Jest to jedno z nowszych rozwiązań, które pozwala na jeszcze bezpieczniejszą pracę lampy.

Moduł zasilany jest prądem przemiennym od 100 do 240V (owa przemienność dotyczy konkretnej wartości, zakres zasilania świadczy o możliwości podłączenia lampy do źródeł różnej mocy). Kąt świecenia oprawy wynosi 140 stopni. Lampa, tak jak jej poprzedniczka, posiada klasę szczelności odpowiadającą normie IP20, dlatego też produkt ten należy instalować wyłącznie w suchych pomieszczeniach.

Obudowę wykonano z piaskowanej stali nierdzewnej. Dołączona żarówka ledowa emituje światło o barwie neutralnej (4000 Kelwinów).

Oprawa Bemko czy oprawa Lumiverso?

Jeśli zależy Wam na uzyskaniu światła o ciepłej barwie powinniście kupić pierwszy model. Jeżeli jednak chcecie mieć lampę, która sama zadba o wyłączenie się w chwili przegrzania, usielibyście sięgnąć po wyrób firmy Lumiverso. Mi osobiście bardziej odpowiada drugi produkt, z racji na jego kształt. Jestem zwolennikiem ostrych linii (chyba jak każdy mężczyzna).

Mimo wszystko wybór należy do Was. Powinniście zastanowić się nad sposobem urządzenia mieszkania i dopiero wtedy dobrać odpowiedni model.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.