candellux, kinkiet

Doświetl wnętrze kinkietem

Ostatnie lata w branży oświetleniowej to powrót do tradycyjnych rozwiązań. Żyrandole od lat dziewięćdziesiątych święcą trumfy w polskich mieszkaniach. Obecnie coraz chętniej Polacy wracają również do kinkietów. Te ostatnie wpasowuje się idealnie w wystrój pomieszczenia, w którym wcześniej wykorzystano żyrandol.

Jednak kinkiety to nie tylko opcja dla fanów rustykalnych wnętrz. Na rynku znaleźć można też lampy naścienne o eleganckiej linii, które będą pasować do minimalnych, czy niemal surowych wystrojów. 

Po co właściwie stosować kinkiet?

Lampy naścienne to jeden z najlepszych sposobów doświetlania wnętrz. Tego rodzaju lampy wykorzystuje się często w łazienkach i przedpokojach. Jeżeli chodzi o łazienki, kinkiety wykorzystać można np. obok lustra. Tego typu lampy cechują się minimalistycznym designem, często jest to połączenie srebra, bądź chromu z szkłem/kryształem.

Jeżeli myślicie o zamontowaniu kinkietu w przedpokoju, tutaj bardziej rozsądne będzie wykorzystanie lampy o miedzianych zdobieniach. W tym wypadku dobrze jest posłużyć się lampą o nieco bogatszym designie. Zwłaszcza, gdy Wasz przedsionek nosi miano tradycyjnego – brązowa boazeria na ścianach, całość stylizowana na drewno.

Kinkiet może nie sprawdzić się w kuchni. Lampy wykorzystywane w tym pomieszczeniu nie powinny wystawać poza linię ściany. Istnieje groźba, że niosąc coś, możemy zahaczyć łokciem o lampę. Zwłaszcza, że kuchnie w Polsce nie są największe. W kuchniach i jadalniach polecałbym bardziej wykorzystać plafoniery.

Obecnie na rynku funkcjonuje wielu producentów kinkietów. Ciekawą ofertę lamp naściennych posiada marka Candellux. Zajmują się oni wytwórstwem zarówno kinkietów, jak i plafonier. Jeżeli szukacie lamp sufitowych, także powinniście znaleźć coś dla siebie.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.