wentylator sufitowy

Jak sobie radzić w ciepłe dni?

Z każdym dniem, z każdą minutą Ziemia zmienia swoje nachylenie względem słońca i zmienia pozycję. Okresy pomiędzy wschodem a zachodem słońca są coraz dłuższe. Już po strojach ludzi na ulicach możemy dostrzec, że robi się coraz cieplej. Tak, to zbliżającymi się coraz większymi susami wiosna.

W Polsce często bywa tak, że nie zauważamy tej pory roku. Narzekamy na deszcze, na często chłodniejsze dni ledwie przeplatane ciepłymi. A to właśnie kwintesencja tego okresu. Powinniśmy cieszyć się z racji nadchodzącej wiosny. Jest to także okres, w którym dobrze byłoby zaopatrzyć się w sprzęty, które wykorzystamy latem. Mam na myśli wentylatory.

Wentylator kupuj wiosną

Z wentylatorami jest jak z butami. Zimowe najlepiej kupić latem, wtedy jest najtaniej. W sklepach czy tak modnych w ostatnim czasie outletach znajdziecie końcówki serii, nierzadko przecenione nawet o 90%. Polacy kochają wyprzedaże. Podobnie jest z wentylatorami. Dobrze jest zaopatrzyć się w tego typu sprzęt jeszcze przed nastaniem upalnych dni. Wtedy producenci podniosą ceny.

Jaki wentylator wybrać?

wentylator sufitowyModeli wentylatorów jest wiele. Jednym z popularniejszych są zapewne te z dołączonymi lampami. Najczęściej montuje się je na suficie. Wentylator sufitowy to niejako połączenie dwóch ważnych dla nas modułów.

Plusem tego rodzaju sprzętu jest niezagracanie niewielkiej już przestrzeni życiowej. Jeśli zechcecie kupić wentylator stojący na ziemi, będziecie musieli znaleźć dla niego miejsce. Tak, jest on mobliny i można go przenieść do drugiego pomieszczenia. Ale czasem może zasłaniać telewizor, bądź przypadkowo znaleźć się na środku przedpokoju.

Wentylator na biurko

Oprócz wentylatora sufitowego dobre jest zainwestować w niewielki wentylator do postawienia na biurku. Model zainstalowany na suficie ochłodzi całe pomieszczenie, ale czasem będziemy chcieli poczuć podmuch prosto w twarz.

Gdzie kupić wentylator sufitowy?

wentylator na biurkoJeśli w Waszej głowie pojawiło się owo pytanie, to już spieszę z odpowiedzią. Obecnie ciężko będzie Wam znaleźć wentylatory sufitowe, bądź biurkowe w tradycyjnych sklepach. Nie rozumiem dlaczego, ale wielkie sieciówki nie dostrzegają wielu potrzeb swoich klientów.

Rozsądnie więc będzie zainwestować w sprzęt w jakiejś internetowej hurtowni. Znajdźcie jakiś sklep oświetleniowy (na przykład współpracujący z nami luxmarket.pl) i poszukajcie tam odpowiedniego działu. Dlaczego sklep oświetleniowy? Bo obecnie połączenie lampa + wentylator jest jednym z trafniejszych wyborów. Ja, jeśli miałbym wybierać między samym wentylatorem, a wentylatorem z lampą wybrałbym drugą opcję.

A czy wy macie jakieś swoje sposoby na ochłodę w ciepłe dni? Może podzielicie się przemyśleniami w komentarzach?

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.