kinkiet klasyczny

Kinkiety w dwóch formach – klasyczne i ozdobne

kinkiet klasycznyOświetlenie domu to jeden z najważniejszych elementów wystroju. Dobranie odpowiedniego oświetlenia górnego, a wybór jest spory (żyrandole, systemy szynowe i linkowe, oświetlenie wpuszczane w sufit) to zaledwie część. Jest jeszcze kwestia wybrania odpowiedniego oświetlenia dodatkowego czy dekoracyjnego.

W tym celu dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju lampy naścienne. Ostatnimi czasy sporo mówi się o kinkietach i ich funkcjonalności. Ładnie linie oraz rozmaitość modeli sprawia, iż poszczególne wersje będą pasować do każdego rodzaju pomieszczeń. W zaprzyjaźnionych sklepach dostępne są zarówno kinkiety klasyczne, jak i ozdobne. Te drugie idealnie nadają się chociażby do pokoju naszych dzieci.

Jaki kinkiet wybrać?

Kinkiety klasyczne stanowią obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w branży. Ich standardowe wzory oraz jasne, neutralne lub ciepłe światło wzbogaci nasze wnętrza. Czasem nie ma konieczności dekorować domu przesadnymi tapetami, obrazami czy rzeźbami. Wystarczy zamontować ładną lampę.

Kinkiety dostępne na łamach sklepów Luxmarket.pl i Otolampy.pl funkcjonują w oparciu o energooszczędne żarówki. Ledy, bądź halogeny w sposób wystarczający doświetlą pomieszczenie. W niektórych przypadkach istnieje nawet sposobność dołączenia do tego typu lamp ściemniaczy. Pozwala to na kontrolowanie w pełni natężenia strumienia świetlnego.

Kinkiet ozdobny

Obok klasycznych rozwiązań często wykorzystuje się kinkiety jako zdobienia. Tego typu lampy nadają się doskonale do sypialni. Kinkiety ozdobne występują również w formie piłek i owoców, co sprawia, że będziemy mogli powiesić je w pokoju naszych pociech.

Wszelako, kinkiet ozdobny to tylko jeden z modeli lamp naściennych. Są jeszcze wszelkiego rodzaju plafony, downundery czy oświetlenie punktowe. Trzeba podkreślić, że obecnie każda oprawa współpracuje z źródłami o niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.