lampy loft

Lampy LOFT. O stylu industrialnym

Styl industrialny zapoczątkowany w USA w latach 50, po wielkim kryzysie gospodarczym, kiedy opuszczone fabryki i hale produkcyjne zostały przeznaczone do ogólnego użytku. Wielka potrzeba aranżacji wolnych przestrzeni pofabrycznych- postindustriale.

Duże przestrzeni stanowiły atrakcyjny obiekt dla artystów oraz wystawców. Wielkie powierzchnie pozwalały na nieograniczone myślenie, a także dodatkową przestrzeń. Domeną stylu industrialnego jest minimalizm. Z tego względu odnajduje wiele punktów wspólnych ze stylem skandynawskim, którego charakter również ujęty jest w ramach prostoty i funkcjonalności.

Cechy industrialne:

  • surowy charakter- struktura, forma i materiał ścian,
  • wielkie okna doprowadzały na pomieszczeń światło naturalne, rzadko wykorzystywano zasłony; współcześnie jednak z potrzeby większej prywatności jeśli zdecydujesz się na zakuł zasłon, firan lub rolet nie zapomnij o oprawie oświetleniowej;
  • kolor- stalowe, szare i neutralne kolory warto przełamać żywym odcieniem, dzięki czemu pomieszczenia staną się ciekawsze, optycznie większe, nie będą przytłaczać. Dobrym pomysłem na ocieplenie pomieszczeń, jest wykorzystanie naturalnych materiałów- drewna i tekstyliów. Sosnowe blaty kuchenne, drewniana podłoga w stylu rustykalnym,

Modernistyczne spojrzenie na aranżowane wnętrza pozostawia szerokie pole designerom, do wykonania projektów tak dużych i otwartych przestrzeni.

 

Zapraszamyd oz apoanzania się z inspirująca kolekcją lamp LOFT na stronie internetowej sklepu otolampy.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.