O stronie

oświetlenie dla domu, lampa na ścianę, oświetlenie domu

Chciałbym zaprosić Was w podróż po świecie lamp. Stworzyłem tę stronę, by przybliżyć wszystkim temat opraw oświetleniowych, energooszczędnych żarówek i wszelkiego rodzaju modułów, które wykorzystacie przy budowie systemu światła.

Tworzenie systemu oświetleniowego

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale projektowanie systemu oświetleniowego powinno zacząć się już w chwili planowania instalacji elektrycznej. Jest to niejako powiązane ze sobą. Oczywiście kiedy mamy już gotową całą instalację, bądź chcemy jedynie wymienić poszczególną lampę nie wymaga to zmiany całości, wszelako chęć stworzenia nowego systemu i wykorzystania w nim najnowszych odkryć technologicznych wymaga wcześniejszych przygotowań.

Nowe systemy światła wykorzystują szereg modułów pokroju ściemniaczy, czy detektorów ruchu. Co więcej, na rynku istnieją już urządzenia, które będą samodzielnie sterować natężeniem światła w zależności od zastanych warunków czy pory dnia.

Aby móc cieszyć się tak zaawansowaną techniką musimy pomyśleć o tym jeszcze podczas układania kabli. Dlatego też stworzyłem tę stronę. Chciałbym uzmysłowić Wam, jak ważne jest wcześniejsze zaplanowanie rozmieszczenia lamp oraz poszczególnych modułów sterujących.

Lampy i żarówki

Dzięki uprzejmości dwóch sklepów jestem w stanie opierać wywody o prawdziwe produkty. Teorię, którą będę tutaj prezentować będziecie mogli poprzeć doświadczeniami dzięki artykułom zakupionym w sklepach Luxmarket.pl oraz Otolampy.pl

Musicie mieć jednak na względzie, że niektóre proponowane tu rozwiązania będą wymagały od Was wcześniejszego kontaktu z elektrykiem. Niestety niektóre prace może wykonać jedynie uprawniona do tego osoba.