systemy linkowe led

Podstawą jest dobry system?

W oświetleniu dla domu obecne są pewne ponadczasowe wzorce, krótkoterminowe mody i stosunkowo młode pomysły, które będą się prezentowały dość oryginalnie przez całe lata. Takim powoli staje się minimalizm związany z sufitowymi plafonami i bardzo popularnym ostatnio wynalazkiem, jakim są systemy linkowe LED. Minimalizm wnętrz to trend o stosunkowo krótkim życiorysie, wciąż jednak nabiera on na sile deklasując takie rozwiązania jak styl klasyczny czy retro. Bardzo popularny styl skandynawski to esencja nowoczesności. Nowoczesności, w której oświetlenie odgrywa szczególną rolę,

Jednym ze sposobów na harmonijne połączenie wnętrza z oświetleniem jest wykorzystanie sufitowych plafonów. Takie rozwiązanie zapewnia dyskrecję świetnie pasującą do stylizacji takich jak skandynawska, gdzie światło odgrywa bardzo dużą rolę, natomiast jego oprawy mają raczej nie przyciągać uwagi i oferować sporą funkcjonalność, wygodę i zajmować mało przestrzeni.

Systemy linkowe LED to również świetny wybór do nowoczesnego mieszkania. Jedną z ich największych zalet jest niezwykle prosty i łatwy do wykonania montaż. Same w sobie zestawy oświetleniowe tego typu wyglądają też bardzo nowocześnie, co – jak wspomniano wyżej – coraz bardziej się ceni. Choć takie oprawy pozwalają dodać nieco świeżości i dobrego smaku otoczeniu, to należy pamiętać iż światło przez nie emitowane jest nieco słabsze od opraw wpuszczanych w podwieszany sufit.

Oczywiście systemy linkowe LED i plafony można połączyć, tworząc w ten sposób jeszcze ciekawszą kompozycję. W takim wypadku pamiętajmy jednak by żarówki w plafonach i systemie oświetleniowym były takie same – dzięki temu naszych oczu nie będzie męczył kontakt z różnymi rodzajami oświetlenia.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.