pokoj, żyrandole

Pokaż mi swoje wnętrze, a powiem Ci kim jesteś

żyrandole kryształoweJest takie powiedzenie: pokaż mi swoje książki, a powiem Ci kim jesteś. Istnieją różne jego warianty, odnośnie jedzenia czy śmieci. Ja chciałbym zaproponować dzisiaj kolejną wersję. Pokaż mi swoje wnętrze, a powiem Ci, kim jesteś.

Sposób urządzenia mieszkania oraz wykorzystanych weń gadżetów doskonale opisuje charakter osoby. Udekorowanie pokojów w stylu rustykalnym może świadczyć o domowniku, że jest typem domownika. Lubi przesiadywać w mieszkaniu i cieszy go spędzanie czasu z rodziną.

Inną osobowość ma człowiek, który urządza wnętrza minimalistycznie, niemal surowo. Odnoszę wrażenie, że fani tak skromnie zaprojektowanych przestrzeni są indywidualistami i preferują samotne spędzanie czasu. Być może to tylko mój pogląd, bo sam jestem tego rodzaju osobą. Uwielbiam gołe ściany, grę świateł i przełamujące owy minmalizm, kolorowe akcenty.

Dostosowanie lamp

Spore znaczenie ma dostosowanie opraw i lamp do urządzenia pokoju. Obecnie na rynku znaleźć można całe systemy oświetleniowe, bądź poszczególne jego elementy. Lampy zainstalujesz na ścianie, suficie, na podłodze (czego to ludzie nie wymyślą) lub w meblościance. Na dzień dzisiejszy światło stało się elementem dekoracji, zupełnie jak oprawa lampy.

Dzięki odpowiednio dobranym reflektorom i systemom szynowym będziesz w stanie podkreślić wnękę czy obraz. Jest to niejako metoda na uatrakcyjnienie całości.

Trzy rodzaje żyrandoli

żyrandole nowoczesneJednym z wydajniejszych i z całą pewnością sprawdzonych wyborów będzie podłączenie żyrandola. W sklepach znajdziesz żyrandole klasyczne, które zaprojektowano z myślą o najzwyklejszych salonach i sypialniach.

Lampy te posiadają klasyczne linie, standardowy sposób montażu i kilka miejsc na żarówki. Obok nich znajdziecie żyrandole kryształowe. Są to lampy, których klosze wykonano z kryształu lub szkła. Oprócz światła, które rozjaśni pokój, dekoracją będzie sama lampa. Jej wygląd z całą pewnością zrobi wrażenie na gościach.

Wśród obszernej oferty sklepów internetowych odnajdziesz ponadto żyrandole nowoczesne. Są to lampy o niecodziennym kształcie i metodzie montażu. Możesz na ten przykład podpiąć lampę przy pomocy szyn.

Gdzie będą pasować owe żyrandole

Klasyczne modele są idealne do podłączenia we wcześniej wspomnianych rustykalnie urządzonych pokojach. Nie będą one kolidować z ciepłem domowego ogniska. Wersje nowoczesne i kryształowe w większym stopniu nadają się do surowych wnętrz. Jest to domena fanów Skandynawii. Szwedzi czy Finowie obok gołych ścian stawiają drewniane szafy. Połączenie całości przy pomocy kryształowej oprawy może dać interesujący efekt.

Nie możesz także zapomnieć o wykorzystaniu odpowiednich żarówek. Normą stało się wkręcanie energooszczędnych ledów i halogenów. Zwłaszcza ledy są atrakcyjnym wyborem. Umożliwiają chociażby podłączenie ściemniacza i detektora natężenia. Dzięki temu nie będziesz musiał manipulować światłem.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.