Producenci a style oświetlenia

Bardzo szeroki wybór oświetlenia sprawia, że wiele osób szukających inspiracji i (w późniejszym etapie) konkretnych typów oraz modeli opraw ma spory problem związany z przytłaczającą ilością dostępnych na rynku produktów. Samych producentów można wyliczać w nieskończoność: Italux, Brilum, Ramko, Paulmann – oświetlenie desygnowane konkretnymi markami zalewa nasze sklepy. Paradoksalnie może to nie utrudniać, a ułatwiać wybór.

Spora liczba producentów może posłużyć za klucz ułatwiający wybór. Z tego względu warto obrać sobie konkretnego producenta, gdyż większość sprawdzonych marek stara się pozycjonować w konkretnym stylu. System linkowy Paulmann powinien już po nazwie marki nasuwać pewne skojarzenia, inne niż reflektory marki X. Właśnie dlatego ten wpis ma na celu opisanie jednej konkretnej firmy tak, by klienci wiedzieli, czego się spodziewać.

Paulmann to nieprzypadkowy wybór – firma powstała bowiem ze względu na to, że na rynku brakowało oświetlenia dekoracyjnego. Oprawy, nawet jeśli posiadały wzornictwo, sprzedawano je z tradycyjnymi żarówkami o standaryzowanym wyglądzie. Nic dziwnego więc, że kinkiety, lampki, plafoniery czy systemy linkowe Paulmann wyróżniają się ciekawą estetyką. Stawiając sobie za cel tworzenie stylowych opraw, producent ciągle dba o tworzenie produktów cechujących się świeżym, nieszablonowym i oryginalnym wyglądem.

Oczywiście w ofercie firmy znajdziemy również bardziej klasyczne oświetlenie, czego przykładem mogą być choćby lampki stolikowe Ella. paulmann oświetlenie

Lampy Ella to przykład na to, że warto dokonać przekrojowego sprawdzenia oferty danego producenta -choć firma specjalizuje się  w bardziej nowoczesnych designersko rozwiązaniach, przygotowała również tą bardziej klasyczną linię produktową. Jak więc widać są pewne tendencje, ale jednoznacznych reguł nie ma. Wynika z tego, że mając bardzo dokładnie sprecyzowane preferencje można oszczędzić czas sprawdzając wachlarz produktów konkretnej firmy, z drugiej strony jednak warto dać szansę producentom, po których nie spodziewalibyśmy się posiadania oświetlenia w pewnych określonych konwencjach.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.