sklep z lampami

Przytulnie nie znaczy niemodnie

Coraz częściej zauważam, że ludzie decydują się na zastępowanie tradycyjnego wystroju, który dominował w Polskich domach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, nowoczesnym minimalizmem. Jest to zapewne moda zapożyczona – szokujące – z zachodu. W Niemczech, Skandynawii – wiem, to nie zachód – czy w Stanach Zjednoczonych ludzie dekorują wnętrza, a właściwie decydują się na nie dekorowanie.

W projektowaniu mieszkań obecnie wykorzystuje się stonowane kolory, proste kształty i jak najmniejszą liczbę detali. Do tego dobiera się odpowiednie lampy. Za pomocą światła podkreśla się krzywizny ścian i wszelkiego rodzaju załamania.

Zdecyduj się na tradycję

Zastanawiam się jak będzie czuć się potomstwo w domu urządzonym w stylu minimalistycznym. Wydaje mi się, że tego rodzaju wnętrza nie będą zbyt przyjazne dla dzieci. Mogą one się czuć obco w mieszkaniu z pustymi białymi ścianami.

Warto stworzyć dziecku kąt, w którym będzie czuło się przyjemnie. Liczy się każdy szczegół. Nawet kinkiety o kształcie piłki czy biedronki. Zadbajcie też o odpowiednie żarówki. Koniecznie emitujące światło białe o barwie ciepłej.

W pokoju dziecka nie potrzeba lamp produkujących światło neutralne, które pobudza do działania. Wasza pociecha większość tego czasu spędzi zapewne w salonie czy na dworze. A światło ciepłe będzie dobre wieczorami, kiedy urwis będzie szykował się do snu. Ten rodzaj oświetlenia sprawia, że dziecko będzie czuć się swobodnie.

Jeśli oboje pracujecie i nie macie czasu na zakupy, warto zobaczyć co mają do zaoferowania internetowe hurtownie. Sklep z lampami sprzedający produkty via www często ma niższe ceny. Przy zakupach za wyższą kwotę nierzadko nie będziecie musieli płacić za przesyłkę.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.