ramko, lampka nocna

Urządzanie sypialni – lampki nocne

Sypialnia to miejsce newralgiczne każdego domu. W tego rodzaju pomieszczeniach głównie nacisk kładzie się na stworzenie klimatu odprężenia. To tam odpoczywamy i tam chcemy odgrodzić się od wszystkich trosk. Dlatego tak istotne jest dopasowanie wszystkich detali, w tym oświetlenia.

Jakie światło w sypialni?

Strumień świetlny emitowany przez lampy zamontowane w sypialni powinien cechować się barwą ciepło-białą. To tego typu oświetlenie wprawia nas w odprężenie.

Trzeba pamiętać, że wszystkie lampy powinny emitować światło o podobnej barwie (wyraża się ją w stopniach Kelvina). Wszelako nawet zastosowanie takich samych żarówek w każdym punkcie nie gwarantuje uzyskania tego samego poziomu barwy.

Na rodzaj oświetlenia wpływa także sama lampa oraz klosz. Wykorzystanie właściwego klosza do żarówki emitującej strumień o barwie neutralnej pozwoli na uzyskanie cieplejszego oświetlenia. Dlatego najlepiej wykorzystać zarówno takie same oprawki, jak i podobne klosze. W tym przypadku najlepszy wybór to klosze mleczne.

Lampki – design

Sam wygląd lamp ma ogromne znaczenie. Lampki nocne stanowią element wystroju wnętrza. To właśnie takie detale składają się na ogólne wrażenie. Jeśli taki element nie będzie dobrze dopasowany, całość może nie współgrać.

Dlatego dobrze jest przed kupnem mebli dopasować całość, zaplanować nawet najmniejszy element pokroju klosza do lampki nocnej. W dzisiejszych czasach możliwy jest wybór różnych rodzajów punktów świetlnych w różnej kolorystyce.

Firma Ramko na ten przykład sprzedaje lampy o kilku kształtach, jednocześnie oferując każdy rodzaj lampy w dwóch-trzech kolorach. Pozwoli to dopasować poszczególny wzór do własnych potrzeb.

Autor

Redaktor

Pracownik branży oświetleniowej, fan ekologii i troski o środowisko. Od jakiegoś czasu wdrażam się w tajniki systemów oświetleniowych i dzięki zdobytej wiedzy chciałbym pomóc ludziom w doborze odpowiednich lamp.